Array ( ) Dziwadła cz.1 - - Uzbrojonym okiem - bloog.pl
Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 167 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Dziwadła cz.1

środa, 29 czerwca 2011 21:37
Skocz do komentarzy

Samorząd respektuje niezależność i podmiotowość organizacji pozarządowych – taki zapis znajduje się w Rocznym Programie Współpracy, uchwalonym przez Radę Miasta Malborka. 

Dla wielu osób taki zapis oznacza, że urzędnik nie powinien ingerować w działalność stowarzyszeń (sama nazwa „organizacje pozarządowe” – nie jest przypadkowa). Niestety, w tej grupie nie ma malborskich urzędników, którzy dziś zorganizowali spotkanie z organizacjami pozarządowymi.

Organizacje pozarządowe pozbawione zostały dziś (29.06.2011r.) możliwości wybrania spośród siebie, w sposób niezależny, kandydatów do zespołu roboczego złożonego z urzędników i NGO.
W demokratycznym standardzie chcąc zbudować taki zespół, urzędnicy konsultują z NGO zadania, termin powołania i skład zespołu. Następnie organizacje pozarządowe, na oddzielnym spotkaniu, już bez udziału urzędników, określają regulamin wyboru swoich przedstawicieli do wspomnianego zespołu i poprzez głosowanie wybierają. (to się nazywa niezależność )
TO SĄ STANDARDY DEMOKRATYCZNE! I myślałem, że tak będzie dzisiaj! Myliłem się.

Nasi urzędnicy poszli inną drogą. Za nic mając tak wzniosłe ideały, NARZUCILI (nie da się tego inaczej nazwać) organizacjom swoje warunki. Dla nich coś takiego, jak poszanowanie niezależności i prawa do samodecydowania organizacji pozarządowych nic nie znaczy!

Odnoszę wrażenie, że część urzędników nie do końca rozumie na czym polega idea partnerskiej współpracy. Ale, może nie powinienem się dziwić. Przecież sprawami współpracy nadal zajmuje się osoba, która nie odróżnia Rady Organizacji Pozarządowych od Rady Działalności Pożytku Publicznego…

Podziel się
oceń
0
0


Komentarze do wpisu

Skocz do dodawania komentarzy

Zapamiętaj Nick

Zapamiętaj Blog

Wstaw emotikona

Akceptuję regulamin i zobowiązuję się do przestrzegania jego postanowień.

czwartek, 22 lutego 2018

Licznik odwiedzin:  2 662  

Kalendarz

« luty »
pn wt śr cz pt sb nd
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728    

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Ulubione strony

O moim bloogu

Racjonalnie przede wszystkim

O mnie

Nazywam się Waldemar Klawiński. Od dziesięciu lat, czyli od momentu mojego powrotu do Malborka po wojażach po świecie działam, bardziej lub mniej skutecznie, na rzecz społeczności lokalnej Malborka i regionu.
Jestem prezesem stowarzyszenia Malborskie Centrum Kwadrat (MC2)

Statystyki

Odwiedziny: 2662

Lubię to